Oblasti použití PUR pěny stříkané izolace


Možnosti bezešvé stříkané izolace dalece přesahují možnosti běžných izolačních materiálů. Základní oblasti použití jsou:

Soukromý sektor a domácnosti:

  • Stříkaná izolace neboli stříkaná PUR pěna se používá pro zateplování domů (půdy, střechy, fasády, sklepy a další). Pur izolace zcela nahradí jiné izolační materiály jako je vata, polystyren nebo foukaná izolace.

Zemědělství a chov zvířat:

  • PUR izolace se používá i v zemědělském sektoru jako hlavní izolační materiál při zateplování zemědělských hal, pro zateplení hal určených pro chov hospodářských zvířat nebo např. jako izolace sil a kontejnerů. Námi používaná stříkaná PUR pěna díky své účinnosti, extrémní trvanlivosti a schopnosti zaizolovat veškeré netěsnosti zajistí skvělé podmínky pro skladování zemědělských produktů a chov hospodářských zvířat. Izolací PUR pěnou se zamezí tvorbě kondenzace po celé ploše kovové konstrukce a účinné zateplení pomůže vytvořit stabilní teplotu v halách.

Průmysl a obchod:

  • Stříkaná izolační stříkaná PUR pěna je velmi často používaná i v průmyslovém sektoru při izolování - zateplování průmyslových hal, výrobních a skladovacích hal. PUR izolaci lze totiž aplikovat přímo na plech bez potřeby ji ničím zakrývat nebo dále ošetřovat.