Zateplení stropu sklepa – Už žádný chlad od podlahy


Pokud je podlaha nad sklepem stále studená tak je to většinou tím, že často chybí dostatečná tepelná izolace mezi sklepem domu a přízemím. Chlad se z nevytápěného sklepa přenáší stropem do vyššího podlaží, což snižuje tepelný komfort, vede k vysokým ztrátám energie a někdy i k tvorbě plísní.

Celý tento problém lze jednoduše vyřešit PUR stříkanou izolací, která se k tomuto úkolu hodí přímo ideálně. Námi používaná stříkaná izolace nemá problém s vlhkostí, přizpůsobí se členitosti sklepů a v kompaktní vrstvě účinně odizoluje celý strop sklepa. Instalatérské trubky, topení nebo elektrické systémy mohou být snadno integrovány do izolace (vše lze překrýt pěnou) nebo je podvěsit pod izolační vrstvu.

Protože stříkaná izolace je bezešvá a dokonale utěsní všechny dutiny a škvíry je na rozdíl od standardních izolací eliminován přenos chladného vzduchu netěsnostmi do podlaží nad sklepem. Zejména klenuté nebo jinak členité stropy sklepů je velmi problematické zateplit standardními metodami z důvodu ořezávání a velmi náročnému utěsňování spojů izolace.

Často pak dochází ke značným netěsnostem, kterými proudí studený vzduch a v těchto místech a rozích dochází přenosu studeného vzduchu a k tvorbě plísní.

výhody:

  • Stříkaná izolace zamezí tvorbě plísní.
  • Stříkaná PUR izolace si snadno poradí s členitostí sklepů
  • Zateplení bez vrtání, žádné hmožděnky, nebo šrouby
  • Kompaktní vrstvou izolantu lze zaizolovat i trubky nebo kabely

Obrázky z aplikace stříkané pěny ve sklepech