Renovace, sanace budov a památek

Dobrá tepelná izolace se při rekonstrukci vždy vyplatí.

V mnoha případech jsou základním problémem starých budov více či méně zchátralé stavební materiály a je obtížné jednoznačně rozlišit mezi plochami, které již nelze zachránit a plochami, které jsou stále životaschopné a stojí za to je zachovat. Zde se také hodí bezkonkurenční vlastnosti stříkané PUR pěny: vytváří homogenní, bezespárou a konstrukčně soběstačnou izolační vrstvu na téměř každém podkladu, např. na dřevě, zdivu, kovu atd. Vrstva stříkané pěny může být i o 40 % tenčí než vrstva jaká by byla potřeba při použití běžného typu zateplovacích materiálů (minerální vata/vlna atd.) 

Zdánlivě beznadějné "případy" lze ještě pomocí PUR pěny úspěšně sanovat a dlouhodobě tak materiálům navrátit jejich ztracenou pevnost v rámci celé stavební konstrukce.


V památkové ochraně je z velké části v popředí zájmu zachování vnějšího vzhledu budov. Je nutné brát v potaz zvýšené požadavky na vliv vlhkosti a zajistil tepelnou ochranu pomocí vnitřní izolace. 

Námi používaná PUR pěna je paropropustná zhruba jako dřevo (aniž by sama absorbovala vlhkost) a díky této vlastnosti umožňuje původním materiálům "dýchat", což prospívá zdravému klimatu v místnosti a činí renovaci udržitelnou.

Obecně má použití pěnové izolace smysl i z ekologického hlediska, a to pro její dlouhou životnost, celkovou energetickou bilanci a v neposlední řadě i proto, že je zdravotně nezávadná.