Zateplení fasády a stěn

Tepelné izolace fasády a stěn pro novostavby nebo při rekonstrukcích starších domů

Se správnou tepelnou izolací střechy, stropů, stěn a sklepů lze v budovách ušetřit spoustu energie a peněz. Navíc lze zateplením výrazně zlepšit klima v obytných místnostech a tím zlepšit i celkovou kvalitu bydlení.

Zejména ve starších obytných domech již často stávající izolace nestačí a již nesplňují požadované izolační normy.

V těchto případech se kromě dalších úprav doporučuje rovněž instalace kvalitního zateplení. Bezešvá stříkaná izolace je tím správným řešením. Níže se dozvíte proč Izolační materiál polyuretan nabízí oproti běžným izolačním materiálům tolik výhod.


Izolace zdí zevnitř

Ztrácíte drahocenné teplo doma či v kanceláři přes stěny objektu kvůli chybějícímu zateplení fásády nebo stěn? Stěny Vašeho objektu můžeme zaizolovat pomocí pěnového nástřiku zevnitř i z venku. V případě vnitřní izolace lze mimo jiné nástřikem tenké vrstvy pěny dosáhnout i zvýšení vnitřní teploty zdí o cca 2-4 °C, což přináší znatelné zlepšení vnitřního klima v celé místnosti. Pokud z nějakého důvodu nelze zeď nebo fasádu zaizolovat z venku pak je řešením zdi izolovat zevnitř. I starší domy s původní skladbou stěn lze dobře zateplit i zevnitř a zlepšit tak tepelnou izolaci zdí o více než 60%.

  • V případě použití naší PUR izolační pěny stačí pro dobré zaizolování i relativně malá šířka násřiku. Nepřijdete tedy o velké množství obytného prostoru jako v případě izolace jinou metodou.
  • Při vnitřní izolaci zdí odpadají náklady na lešení.
  • Obvykle není třeba instalovat parotěsnou folii. Folie je doporučena jen v místech se zvýšenou vlhkostí - kuchyně, koupelny atd.
  • Díky izolační vrstvě se vnitřní prostor prohřívá mnohem rychleji
  • Izolační pěnový nástřik je v obytném prostoru z estetických důvodů potřeba překrýt dekoračními interiérovými obklady.

Zateplení fasády z venku při použití venkovních fasádních obkladů

Venkovní zdi jsou obvykle největší plochou domu a tak i tudy teplo nepozorovaně uniká. Ročně zdmi nezaizolovaného domu uniká mezi 100 - 150 KW hodin tepelné energie což odpovídá 10-15 litrům topného oleje nebo 10 - 15 kubických metrů plynu. Instalací našeho zateplovacího PUR systému lze tyto úniky omezit až o 90%.

Venkovní zateplení fasády a zdí lze provést několika způsoby:

Nástřik izolační vrstvy mezi venkovní zeď a fasádní obklad

Venkovní nástřik mezi zeď a fasádní obklad je možný jak u nových budov tak při rekonstrukci starších domů. Obklad chrání venkovní zeď před negativními vlivy počasí a především funguje jako dekorační prvek celé fasády s mnoha zajímavými možnostmi.

Kovová nebo dřevěná konstrukce pro fasádní obklad je napevno instalována k venkovní zdi a následně může být aplikována izolační vrstva tvrdé pěny přímo na zeď a kolem spojů konstrukce. Po instalaci fasádního obkladu ke konstrukci, je důležité mezi pěnou a obkladem zachovat 2-4 cm vzduchovou mezeru, kde komínovým efektem dochází k vysychání případné vlhkosti.

výhody:

  • Dobrá ochrana venkovní zdi před negativními vlivy počasí
  • Skvělá možnost jak renovovat starší fasády
  • Kompletní proměna fasády. V nabídce je široká škála velmi dekoračních fasádních obkladů
  • Zvýšený tepelný komfort v domě
  • Už žádné problémy s vlhkostí zdí

Nástřik izolační vrstvy mezi dvojitou zeď (dvouplášťovou fasádu)

Existuje mnoho domů, které mají z technických nebo dekoračních důvodů dvouplášťovou fasádu. Tvrdou PUR izolační pěnu lze aplikovat na vnitřní zeď při zachování větrací mezery mezi oběma plášti fasády.